Mladí dobrovolníci

Projekt je podpořen Statutárním městem Pardubice, v rámci grantového programu Podpory volnočasových a vzdělávacích aktivit Magistrátu města Pardubic  

Projekt Mladí dobrovolníci běží v Pohádkové zahradě již 4 roky. Pohádková zahrada se stala zázemím pro velkou skupinu dětí, které by jinak svůj čas trávili na ulici nebo doma u počítače.

Nechceš trávit čas u počítače? Nebaví tě jen tak bloumat po ulicích. Tak přijď mezi nás do Pohádkové zahrady. Čeká tě tady spousta zvířecích kamarádů o které je třeba se každý den starat, pomáhat jim, čistit je, brát na procházky. Nebudeš tu sám, kromě tebe se o naše zvířátka starají starší dobrovolníci, kteří ti se vším pomohou, představí ti jednotlivá zvířátka a naučí tě o ně pečovat. Dozvíš se i spoustu informací o chovu zvířátek, o jejich životě a také o ochraně přírody kolem nás. Hledáme kamarády, kteří mají rádi zvířátka, nebojí se práce ani špinavých rukou a mozolů. Na oplátku ti nabízíme možnost stát se součástí týmu Pohádkové zahrady, možnost trávit smysluplně svůj volný čas a hlavně lásku našich zvířecích kamarádů a to už za to stojí ne?

Projektem Mladí dobrovolníci bychom rádi nabídli alternativu možnosti trávení volného času dětem, které by jinak trávili svůj čas u počítače. Děti ve městech nemají kromě organizovaných kroužků, které jim naplánují rodiče prakticky možnost samy rozhodovat o tom, jak budou trávit svůj volný čas. Aktivity typu "hodím domů aktovku a běžím ven" dnes už prakticky neexistují. Projekt Pohádková zahrada je založený na bázi dobrovolnictví. To znamená, že děti a mladí lidé si samy rozhodují, kdy do Pohádkové zahrady přijdou. Vždy tu ale najdou někoho, kdo se jim bude věnovat, kdo jim bude ochoten pomáhat. Druhá část problému jsou tzv. děti ulice. To znamená děti ze sociálně slabších rodin z okolí Pohádkové zahrady. Pro ně je možnost trávit smysluplně čas někde, kde se jim někdo věnuje a kde mají pocit vlastní důležitosti, když se starají o zvířata, která jsou na jejich péči závislá či pomáhají s programy pro druhé děti důležitou protiváhou většinou problémového rodinného života.

Víme, že náš projekt nedokáže vyřešit problém rozmáhajícího se trendu nezdravého životního stylu v podobě sezení u počítače. Ani problém trávení volného času dětí ze špatného sociálního prostředí. Může být ale rozumnou alternativou.

Účast v projektu je pro děti bezplatná

Společně

Projekt pro maminky samoživitelky

Víme jak je v dnešní době těžké mít s dětmi kam jít, kde trávit volný čas. Návštěva akvaparku, Lumpária nebo zoo vždycky něco stojí a peníze jsou často potřeba na jiné, důležitější věci než na zábavu. Máma, která je s dětmi sama, to má ještě těžší. Jeden plat je často zoufale málo na všechno, co by děti potřebovali. Můžeme si ale vzájemně pomoct. Pohádková zahrada je místo, kam chodí rádi děti i rodiče. Máme tu hřiště i naučnou stezku a hlavně spoustu soustu zvířátek o které je třeba se starat. A tak nabízíme maminkám, které jsou s dětmi samy místo, kde mohou trávit svůj volný čas s dětmi. A nemusí vás to stát vůbec žádné peníze. Každá z nás je na něco šikovná. Někdo se umí starat o zvířátka, někdo umí šít a nebo plést. Někdo zase dobře uklízí (to je zrovna práce, která je potřeba neustále). A taky potřebujeme pomoct při akcích pro rodiče s dětmi, na táborech a na ukázkách na které jezdíme mimo Pohádkovou zahradu. Když nám pomůžete v Pohádkové zahradě, můžete si pak se svými dětmi užívat pohody mezi zvířátky.....a budeme spokojeni všichni.